فروش فرغون

فرغون یکی از ابزارهای ساختمان سازی به شمار میرود و دارای اتصالاتی است که شامل:

 • اتصالات پیچ و مهره ای
 • اتصالات جوشی
 • اتصالات جوشی و پیچ و مهره ای

هم چنین فرغون از اجزاء مختلفی ساخته میشود که در هنگام فروش فرغون و یا خرید آن میتوانید به آن ها توجه کنید که این اجزاء عبارتند از:

 1. چرخ : رینگ – بلبرینگ – تیوب – تایر و لاستیک
 2. شفت یا همان میله محور
 3. سر دسته
 4. تسمه – نبشی – میلگرد – واشر (که برای افزایش استحکام آن استفاده میشود)
 5. شاسی و استخوان بندی
 6. جعبه و اتاق فرغون

حال میپردازیم به فروش فرغون و انواع جعبه و اتاق آن:

به طور کلی جعبه و اتاق فرغون به دو دسته ی جوشی و پرسی تقسیم میشوند.

جعبه پرسی :

همان طور که گفتیم فرغون یکی از ابزارهای ساختمان سازی است و جعبه ی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. نوع جعبه و اندازه ی آن نیز مهم است و معمولا اندازه ی جعبه را با لیتر یا کیلوگرم اندازه گیری میکنند.جعبه ی پرسی به صورت یک دست ساخته میشود و به صورت جوشی یا با پیچ و مهره به سایر اجزاء فرغون متصل میشود.

جعبه جوشی :

در جعبه ی جوشی تکه های مختلف به یکدیگر جوش داده میشوند و مانند جعبه ی پرسی یک دست نیستند که میتوان در هنگام فروش فرغون و یا خرید به آن توجه کرد که توصیه هایی در ادامه در این مورد ها گفته میشود.

انواع شاسی و اسکلت بندی فرغون :

شاسی و اسکلت بندی فرغون نیز به دو صورت لوله ای و پروفیلی وجود دارد.

شاسی پروفیلی :

شاسی و اسکلت بندی فرغون از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در هنگام فروش فرغون و یا خرید آن باید به آن توجه کرد.شاسی و اسکلت بندی پروفیلی نسبت به حالت لوله ای سنگین تر و مقاوم تر بوده و در نوع فرغون های با کیفیت این شاسی پروفیلی به صورت یک دست و یک تکه تولید میشود.

شاسی لوله ای :

در شاسی لوله ای اسکلت بندی فرغون از لوله تشکیل میشود که در انواع نمونه های با کیفیت آن این لوله ها به صورت یک سره تولید میشود.ضخامت این لوله ها نیز 0.6 میل تا 1/5 در بازار وجود دارد.

اجزاء تشکیل دهنده ی چرخ فرغون :

همان طور که گفته شد این اجزاء شامل : تایر – تیوب – بلبرینگ و رینگ است که هر کدام از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و در بازار از هر کدام این اجزاء انواع مختلف و متفاوتی وجود دارد از این رو در هنگام فروش فرغون ویا خرید آن به این موارد نیز باید توجه داشت.

از جمله نکات دیگری که در هنگام فروش فرغون و یا خرید آن باید بدان ها توجه داشت را میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضخامت اجزاء تشکیل دهنده و سازنده فرغون
 • وزن فرغون

ضخامت اجزاء تشکیل دهنده و سازنده فرغون : در این مورد میتوان گفت که هر چه ضخامت و مقاومت جعبه ی فرغون بیشتر باشد قاعدتا فشار بیشتری را تحمل میکند.

توجه به شاسی مستحکم و لاستیک های آن نیز حائز اهمیت است.

البته باید در نظر داشت که بعضی مواقع این فرغون ها در دامداری، کشاورزی و … مورد استفاده قرار میگیرد که شاید نیاز به تحمل وزن بالایی نداشته باشد.

معرفی قالب بتن صباغی

قالب بتن صباغی به مدیریت یونس صباغی با چندین دهه قدمت افتخار دارد بعنوان یکی از بزرگترین،مطرح ترین و پرسابقه ترین مجموعه های فعال درعرصه تولید قالب های سازه بتنی در جهت عمران آبا دانی کشور گامهای موثری بردارد و همواره سعی برآن دارد که با توکل به قوه الهی و همیاری شما متخصصین در امر ساخت و ساز بتواند تکنولوژی برتر را به ارمغان بیاورد و با هزینه های بهینه و با کمترین زمان ممکن بیشترین بهره برداری را داشته باشد. سرعت و سهولت قالب بندی ،یکی از عوامل مهم در بهبود سرعت اجرای سازه های بتن مسلح به شمار می‌رود .

قالب بتن صباغی با خدمات تولید و فروش قالب بتن،بالابر، ستون ریز ، ویبراتور ، یونولیت،لوله داربستی، تخته قالب بندی انواع تخته روسی و ایرانی ، بولت ،انواع جک و خاموت زن، پاکت بتن ریزی تاور و … نو و کارکرده در خدمت کلیه عزیزان در عرصه ساخت و ساز می باشد.

بیشتر در مورد قالب بتن صباغی بخوانید