ضد یخ بتن تبریز

قالب-بتن

ضد یخ بتن تبریز

در این بخش سعی داریم شما را با یکی از مهم ترین دغدغه هایی که یک مهندس سازه می توانید داشته باشد آشنا کنیم و راه حل آن دغدغه را نیز برای شما شرح دهیم. در فصول سرد سال یکی از مشکلاتی که مهندسان سازه ها با آن دست و پنجه گرم می کنند، بتنی است که به دلیل سرمای زیاد، دیر خودش را می گیرد و به بتن سخت تبدیل می شود. مقاله امروز ما در رابطه با راه حل این مشکل، یعنی ضد یخ بتن تبریز است.

در رابطه با این مشکل، یعنی سرمای هوا که باعث کندی در گرفتن بتن می شود، راه حل های قدیمی و بسیاری همچون اضافه کردن روان کننده و همچنین گرم نگه داشتن آب وجود دارد که می تواند به کار های بتنی سرعت ببخشد اما امروزه با استفاده از ضد یخ بتن این کار بسیار ساده تر و با سرعت بیش تر انجام می شود.

در رابطه با ضد یخ بتن باید گفت که شامل مواد نیتروژنی می باشد. باید به نکته نیز توجه داشت که ضد یخ بتن تبریز موجود در بازار نباید مواد کلراید یعنی نمک و کلر داشته باشند، زیرا حضور این مواد در ضد یخ بتن، باعث افت کیفیت ضد یخ شده و کاربرد خود را تا حدودی از دست می دهد.

اما از آن جهت استفاده از ضد یخ بتن تبریز را به شما پیشنهاد می کنیم که صرفه جویی قابل ملاحظه حدود20 تا 50 درصدی سرعت انجام کارهایمان را با استفاده از این ضد یخ بتن تبریز شاهد خواهیم بود. از دیگر خصوصیات و مزایای ضد یخ بتن تبریز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش نقطه انجماد آب بتن با افزایش حرارت بتن
  • بهبود قابل توجه دوام بتن در برابر سرما
  • افزایش حرارت بتن و مقابله با یخ زدگی بتن به وسیله ضد یخ بتن
  • کاهش آب مصرفی و صرفه جویی قابل ملاحظه حدود10 درصد
  • جلوگیری از متلاشی و خرد شدن بتن در دماهای بسیار پایین زیر صفر درجه
  • سازگاری ضد یخ بتن تبریز با انواع سازه های مسلح
  • افزایش مقاومت اولیه و همچنین پایانی بتن

در رابطه با طرز استفاده ضد یخ بتن تبریز باید به این نکته نیز توجه کرد که در زمان اضافه کردن ضد یخ به بتن، حتما به مقدار نوشته شده بر روی پاکت ضد یخ توجه داشته باشیم، زیرا اگر کمی بیش تر از حد مجاز ضد یخ اضافه کنیم، مواد اصلی محصولمان به طور کلی عوض شده و بر روی استحکام آن تاثیر گذار خواهد بود.

به طور کلی ضد یخ های موجود در بازار به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرند. یکی به صورت پودر و دیگری به صورت مایع.

ضد یخ بتن پودری

ضد یخ بتن پودری یکی از ضد یخ های موجود در بازار و قابل استفاده در سازه های ساختمانی می باشد. این ضد یخ، کاربرد ویژه ای در انواع بتن های غیر مسلح و ملات های سیمانی دارد. این نوع ضد یخ ها در مواد پایه خود کلراید های سدیم و نمک های معدنی را دارند. از جمله خواص قابل توجه این ضد یخ ها می توان به افزایش بسیار سرعت و افزایش حرارت در زمان بتن ریزی در زمان هوای سرد اشاره کرد. البته استفاده از این نوع ضد یخ ها به دلیل وجود یون کلر توصیه نمی شود.

ضد یخ بتن مایع

ضد یخ بتن مایع، دیگر ضد یخ موجود می باشد که به دلیل عدم وجود یون کلر، مورد توجه مهندسان ساختمان ها قرار گرفته است. این ضد یخ در ماده پایه خود دارای موادی چون کلسیم و نیتریت های سدیم می باشد. ضد یخ بتن با گرمازایی در واکنش هیدراتاسیون، سرعت بخشی به مخلوط شدن آب و سیمان، افزایش مقاومت بتن و همچنین سازگاری با انواع بتن موجود یکی از بهترین ضد یخ های موجود در بازار مصرف تلقی می شود.

اما با توجه به این که در ابتدا گفتیم، ضد یخ بتن باعث جلوگیری از یخ زدگی بتن می باشد اما جالب است بدانید که در بعضی اوقات یخ زدگی بتن باید شما را خوشحال کند، زیرا با یخ زدگی بتن شما متوجه می شوید که ضد یخ مورد استفاده شما فاقد هرگونه کلرید یا همان نمک و کلر است. ضد یخی که دارای کلرید است همان طور که گفته شد، باعث کاهش کیفیت بتن و حتی تغییر ماده بتن می شود.

اما برای یخ زدگی بتنی که به آن ضد یخ اضافه شده نیز راه حلی وجود دارد! شما کافی است که بتنی که یخ زده است را مدت زمانی در دمای داخل اتاق قرار دهید. اما باید حتما به این مسئله توجه داشته باشی که به هیچ وجه بتن یخ زده را به طور مستقیم بر روی حرارت قرار ندهید زیرا این کار باعث می شود حتی ماهیت اصلی ماده نیز دگرگون شود.

برخی معایب ضد یخ ها

اما هر محصولی یک سری مزایا دارد و تعدادی دیگر معایب، ضد یخ بتن تبریز نیز جدای از این بحث نیست. از معایب این نوع از ضد یخ های می توان به حباب های داخل بتن اشاره کرد. در هنگام بتن ریزی و استفاده از ضد یخ های بتنی در آن، ممکن است که حباب هایی در داخل بتن شکل بگیرند و همین حباب ها بعد ها باعث کاهش مقاومت بتن گردند.

ضد یخ بتن تبریز یکی از ضد یخ های معروف و کار آمد در سازه های ساختمانی تلقی می شود و ما به شما پیشنهاد می کنیم که در فصول سرد سال برای تسهیل کار های ساختمانی خود حتما از این محصولات با کیفیت استفاده کنید و از راحتی کار با آن ها لذت ببرید. در ادامه باید گفت که استفاده از ضد یه بتن تبریز در سازه های ساختمانی در هوای سرد، یکی از ضروریات کار می باشد، زیرا اگر از ضد یخ بتن استفاده نشود، با کاهش محسوس هوا، دمای بتن نیز کاهش می یابد و به دنبال آن نیز گیرایی بتن نیز کاهش یافته و در نتیجه استحکام سازه بسیار پایین می آید. به همین دلیل است که ضد یخ بتن تبریز یکی از ضروریات مهندسی تلقی می شود.

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با ضد یخ بتن تبریز که توسط قالب بتن صباغی که یکی از بهترین ضد یخ های موجود در بازار است آشنا کنیم و امیدواریم که شما هم از این مطالب استفاده کرده باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *