خم و برش میلگرد

خم و برش میلگرد در صنعت ساختمان سازی،بتن ریزی و… مورد استفاده قرار میگیرد که معمولا به صورت های مختلف زیر به انجام رسانده میشود:

 1. خم و برش میلگرد به طور اتوماتیک
 2. به طور نیمه اتوماتیک
 3. به طور دستی

خم و برش میلگرد در حالت نیمه اتوماتیک قالب بتن صباغی در انواع مختلف وجود دارد که میتوان از بین آنها به چند مورد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه آرماتور TSG-100
 • دستگاه آرماتور TSG-200
 • دستگاه آرماتور TSG-300

مزیت های دستگاه های خم و برش میلگرد قالب بتن صباغی :

مزیت های زیادی را در این مورد میتوان برشمرد اما در این بین میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. استفاده از فن آوری های جدید و پیشرفته در تولید محصولات که منجر به افزایش بازدهی و کیفیت آن شده است.
 2. سرعت عملکرد بالای محصولات در خم و برش میلگرد در انواع مختلف آن
 3. امکان انجام انواع خم وبرش در سایزها و اندازه های دلخواه و متنوع متناسب با نوع کار و پروژه
 4. امکان استفاده از برق تک فاز
 5. دارای انواع مختلف مدل ها

چگونگی خم کردن میلگرد:

حال در ابتدا میخواهیم به این موضوع بپردازیم که میلگرد چیست و چه کارهایی را میتوان با آن انجام داد و سپس به این موضوع که چگونه میتوانیم آن را خم کنیم؟

میلگرد یکی از ابزارهای ساختمان سازی است که نقش بسیار مهمی در اسکلت بندی ساختمان دارد و از جنس فولاد ساخته میشود.سطح مقطع میلگرد به صورت دایره ای است و در اندازه های مختلف قطر و عرض های مختلف ساخته میشود اما معمولا طول میلگرد بلند است.

میلگرد ها را همچنین از لحاظ شکل میتوان به دو دسته ی عاج دار و ساده تقسیم بندی کرد. علاوه بر آن امروزه در ایران از آنها در سقف،کف و ستون ساختمان ها استفاده میکنند.استفاده از میلگرد به این دلیل صورت میگیرد که مقاومت کششی در بتن کم است

برای همین از میلگرد در بتن ریزی استفاده میشود.

چگونگی برش میلگرد:

میلگرد ها در صنعت ساختمان سازی نقش مهمی را ایفا میکنند از این رو در طول های استاندارد 6-12 و… تولید و روانه  بازار میشوند.

اما برخی مواقع از آن ها در اندازه های مختلف استفاده میشود از این رو نیاز به برش میلگرد وجود دارد.برش میلگرد از طریق برخی قیچی ها امکان پذیر است که میتوان از جمله ی آن ها موارد زیر را نام برد:

 1. قیچی میلگردبر هیدرولیک
 2. قیچی آرماتوربری دستی
 3. قیچی میلگردبر برقی و…

انواع مختلف روش های برش میلگرد:

برش میلگرد معمولا به دو روش سرد و گرم صورت میپذیرد که روش برش سرد از مزیت بیشتری نسبت به برش گرم برخوردار است.در برش سرد متناسب با وزن و قطر محصول از روش های مختلفی استفاده میشود.ساده ترین نوع برش سرد استفاده از قیچی برش دستی است که برای برش محصولات با قطر های کم انجام میشود.

در روش برش گرم از گاز اکسیژن و دستگاه برنول استفاده میشود.چون این روش مقاومت کششی محصول را کاهش میدهد معمولا تا حد امکان توصیه نمیشود.

در بیشتر مواقع استفاده از روش برش سرد بهتر است.

شرکت قالب بتن صباغی، در زمینه خم و برش میلگرد نیز فعال می باشد. شما می توانید ضمن تماس با ما، از مشاوره رایگان در این زمینه بهرمند شوید.

معرفی قالب بتن صباغی

قالب بتن صباغی به مدیریت یونس صباغی با چندین دهه قدمت افتخار دارد بعنوان یکی از بزرگترین،مطرح ترین و پرسابقه ترین مجموعه های فعال درعرصه تولید قالب های سازه بتنی در جهت عمران آبا دانی کشور گامهای موثری بردارد و همواره سعی برآن دارد که با توکل به قوه الهی و همیاری شما متخصصین در امر ساخت و ساز بتواند تکنولوژی برتر را به ارمغان بیاورد و با هزینه های بهینه و با کمترین زمان ممکن بیشترین بهره برداری را داشته باشد. سرعت و سهولت قالب بندی ،یکی از عوامل مهم در بهبود سرعت اجرای سازه های بتن مسلح به شمار می‌رود .

قالب بتن صباغی با خدمات تولید و فروش قالب بتن،بالابر، ستون ریز ، ویبراتور ، یونولیت،لوله داربستی، تخته قالب بندی انواع تخته روسی و ایرانی ، بولت ،انواع جک و خاموت زن، پاکت بتن ریزی تاور و … نو و کارکرده در خدمت کلیه عزیزان در عرصه ساخت و ساز می باشد.

بیشتر در مورد قالب بتن صباغی بخوانید